Два нови случаи на ковид-19 во општина Крушево, во Прилеп нема новозаразени

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Денеска во општина Прилеп нема новозаболени од коронавирус, а од болеста оздравеле двајца пациенти. Од Центарот за јавно здравје информираат дека два случаи позитивни на КОВИД-19, се регистрирани во општина Крушево;

 

Бројот на активни случаи изнесува 20, од кои 13 се наоаѓаат на домашно, а 7 на болничко лекување;

 

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 7 лица позитивни на коронавирус;

 

Во самоизолација се наоѓаат 65 лица.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video