По фотографијата од Германија, овој пат на ваучерите од „ДомаСиЕДома“ се најде езеро во Франција

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Грешката на Министерството за економија со фотографијата од местото Конигсе, Германија, која беше поставена на платформата „Дома си е дома“ беше… делумно поправена.

 

На ваучерот за туризам од 6.000 денари повторно стои фотографија од друга држава. Овој пат станува збор за езерото Анисе во Франција.

 

 

Се уште останува нејасно зошто покрај огромниот број прекрасни места со кои располага Македонија, домашниот туризам упорно се промовира со странски дестинации. Дали конечно некој од одговорните за оваа најнова кампања на Владата за поддршка на домашниот туризам ќе превземе одговорност?

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video