Реализација на еден од најголемите проекти во општина Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Реконструкцијата патот стопанство – Алданци – Норово продолжува денес. Овој проект е еден од најголемите и најбараните во населените места во општина Крушево и истиот се имплементира благодарение на Министерството за транспорт и врски и Јавното претпријатие за државни патишта.
„Како што ветивме, така и реализираме. Патот стопанство – Алданци – Норово е еден од најголемите во Крушево и истиот е дел од вкупно 40 километри изградени и реконструирани патишта на цела територија на општина Крушево во 2 и пол години. Најавуваме реконструкција и изградба на уште 50 километри улици и патишта. Продолжуваме!“, изјави градоначалникот на општина Крушево од с. Норово.
Должината на патот стопанство – Алданци – Норово изнесува 7 километри и истиот претставува поврзување меѓу општините Крушево и Долнени. Имплементиран е од страна на општина Крушево и Јавно претпријатие за државни патишта.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video