ВИДЕО – Николоски: Ќе го победам Заев на домашен терен

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Јас имам голем предизвик, не случајно ја одбрав четвртата изборна единица. Одбрав да одам во четворката затоа што сакам да го победам Заев на домашен терен, истакна денеска во Прилеп, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во 4-тата изборна единица, Александар Николоски.

 

 

„Да бидам искрен мислам дека ќе имам најлесна задача, затоа што за жал во четвртата изборна единица од која истиот тој потекнува најмалку е реализирано. Гледаме сцени вчера од неговото родно Муртино како луѓето се поплавени буквално од еден обичен пролетен дожд кој заврна овие денови. Инфраструктурата тука кон Прилеп не треба воопшто да ја дискутираме. Економското опустошување е јасно и мислам дека ќе имам една многу лесна задача да го победам Заев дома, а мислам дека ќе го победиме и на ниво на цела држава“, рече Николоски.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video