Диџеј Ицко ја загуби битката со коронавирусот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Познатиот диџеј Ристо Мелоски (48), попознат како диџеј Ицко по неколкудневна борба ја загуби битката со коронавирусот. Долгогодишниот член на Антена 5 радио починал синоќа на Клиниката за инфективни состојби и фебрилни болести во Скопје.

 

Мелоски, кој е татко на две деца, првите симптоми на вирусот ги добил на 3-ти јуни и од тогаш започнала битката за живот.

 

Диџеј Ицко имаше голем придонес во развојот на електронската музичка сцена во Македонија преку сопствена продукција и преку емисиите на фрекценцијата на Антена 5 радио. На клупската сцена опстојуваше повеќе од деценија и пол и важеше за синоним на електронската и прогресивна музика во земјава.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video