Фонтаните и езерцата во Прилеп наместо украс на градот – дупки за ѓубре

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Најголемиот дел од езерцата и фонтаните изградени во парковските површини во Прилеп се претворени во дупки за ѓубре. Никој од надлежните засега не кажува зошто тие не се ставени во функција и која е причината за нивното неработење. А по се изгледа ниту се има желба тие да проработат.

 

Ова е денешната слика од  езерцата и фонтаните во градот.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video