И денеска во Прилеп нема новозаболени од коронавирус

Денеска во општина Прилеп нема новозаболени од коронавирус, а еден пациент оздравел од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи изнесува 16, од кои 10 се наоаѓаат на домашно, а 6 на болничко лекување.

 

Во самоизолација се наоѓаат 64 лица.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.