ВИДЕО – Филипче: Денеска или најкасно утре ќе започнеме јавна објава на оние кои не сакаат да ги примат решенијата за самоизолација

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Ние утрово дискутииравме за оваа тема уште еднаш на Комисијата за заразни болести и за жал морам да кажам дека 450 решенија не се поделија, очекувавме за тоа помош и од МВР. Истакна денеска во Прилеп, министерот за здравство Венко Филипче.

 

 

„И најверојатно денеска или најкасно утре ќе започнеме јавна објава поради тоа што луѓето едноставно не се достапни илии даваат грешни податоци во анкетните листови. Тоа се луѓе кои се огромен ризик да ако се асимптоматски носители на вирусот и сега ако се движат помеѓу луѓе и не почитуваат самоизолација може болеста да ја шират“, додаде Филипче.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video