Уапсен Љупчо Палевски поради непочитување на мерката за самоизолација

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Љупчо Палевски- Палчо бил уапсен денеска поради непочитување на мерката за самоизолација, пишува „Фокус”. Палески пред неколку дена се вратил од странство, но наместо да седи во својот дом, полицијата го пронашла во кафуле во центарот на Скопје, информира нашиот извор.

 

Бизнисменот Палчо, во септември беше приведен на белградскиот аеродром на пат кон Москва, а неодамна, по 8 месеци, е повторно на слобода, по што се вратил во Македонија.

 

Тој беше уапсен по потерница на Хрватска, за некаков наводен долг на негова фирма во оваа земја. Палчо беше осомничен во една од предистрагите на СЈО “Никола Тесла”, поради што во неговиот дом беше направен претрес. Наводно беа пронајдени “бомби”, но случајот досега нема завршница.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video