Објавени аудио и видео “бомби“ за Ден Дончев – поврзани со рекетарски притисок

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Утрово беа објавени аудио и видео “бомби“ поврзани со неодамнешниот директор на Фондот за здравство, Ден Дончев.

 

За видеоснимката на која може да се забележи како Дончев зема пари во готовина и ги става во торба, не може да се утврди од кој период потекнува, ниту каде (во кои простории) е направена.

 

На трите аудио снимки се слуша гласот на Ден Дончев може да се слушнат на следниот линк, на кој е објавена и видеоснимката.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video