Повторно поскапуваат горивата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите малопродажни цени за горивата кои стапуваат на сила од вечерва на полноќ.

 

„Според новите одлуки, цените на горивата Еуросупер БС-95, Еуросупер БС-98 и Еуродизел ќе се зголемат за еден денар во однос на претходната недела, што значи поскапување во просек од 1,96 проценти“, велат од РКЕ.

 

Со тоа, од вечерва на полноќ Еуросупер БС-95 ќе се точи по 60,50 денари по литар гориво, Еуросупер БС-98 ќе се продава за 62,50 денари, додека пак Еуродизел ќе се продава за 52 денари по литар.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video