Продолжува уредувањето на полетувалиштето на Мечкин Камен

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Продолжува уредувањето на полетувалиштето за параглајдери и змајари на Мечкин Камен на кое ќе биде поставена нова вештачка трева со двојно поголеми димензии.

Градоначалникот на Крушево беше на увид во работите и од таму најави дека општината се подготвува за Светското првенство во змајарство 2021 година.

 

„Мечкин Камен денес е претворен во огромно градилиште. Се подготвуваме за Светското првенство во змејарство кое ќе се одржи во 2021 година, и полетиштето го подготвуваме за меѓународни натпревари, како и за главен тренинг центар од светски рамки“, изјави градоначалникот Томе Христоски.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video