Шокоски се врати во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Левиот бек кој одлично се снаоѓа и на средната бековска позиција, Давор Шокоски се врати во неговиот матичен клуб Прилеп. Шокоски лани летоска се пресели во Бутел Скопје, но немаше голема минутажа, па вториот дел од сезоната го мина во Металург 2 на позајмица, каде имаше солидни настапи.

 

22-годишниот играч ќе биде петто засилување за Прилеп, кој активно работи на формирањето на ростерот за битките во елитното друштво. Претходно тимот што ќе биде предводен од Горан Кузманоски, се засили со голманот Зура Цинцадзе, десното крило Реваз Чантурија, пикерот Сашко Манчески и средниот бек Филип Чурлевски.

 

Договорите беа продолжени со крилата Бикоски и Амзоски, а оваа седмица се очекува да бидат познати уште најмалку две засилувања.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video