Прилепчанка тешко повредена, сопругот ја нападнал со нож

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Прилепчанка била нападната со нож од својот сопруг кој имал здраствени проблеми, по што со тешки повреди била пренесена во болница.

 

„На 22.06.2020 во 07,15 часот во Полициска станица Прилеп, К.С.(58) од Прилеп пријавила дека во нејзиниот дом во Прилеп била физички нападната со нож од нејзиниот сопруг З.С.(57) кој имал здравствени проблеми при што и биле нанесени тешки телесни повреди, констатирани од доктор во Општата болница Прилеп.“ соопштува полицијата.

 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video