Четири нови случаи и 5 оздравени од ковид-19 во Прилеп

 

По неколкуте денови без нови случаи на заболени од ковид-19 во Прилеп и стивнувањето на пандемијата во нашиот град, во последното деноноќие регистрирани се четири нови случаи на коронавирус.

 

Добра вест е што Институтот за јавно здравје регистрира 5 оздравени пациенти од коронавирусот во Прилеп.

 

Со тоа, вкупниот број на активни случаи изнесува 18 пациенти.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.