Четири нови случаи и 5 оздравени од ковид-19 во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

По неколкуте денови без нови случаи на заболени од ковид-19 во Прилеп и стивнувањето на пандемијата во нашиот град, во последното деноноќие регистрирани се четири нови случаи на коронавирус.

 

Добра вест е што Институтот за јавно здравје регистрира 5 оздравени пациенти од коронавирусот во Прилеп.

 

Со тоа, вкупниот број на активни случаи изнесува 18 пациенти.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video