4 нови случаи на ковид-19 во Прилеп – бројот на активни случаи изнесува 20

Денеска во општина Прилеп има 4 новозаболени од коронавирус, а во изминатите 24 часа нема оздравени од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи изнесува 20, од кои 11 се наоаѓаат на домашно, а 9 на болничко лекување.

 

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 7 лица позитивни на коронавирус.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.