ВИДЕО – Заев: По 17 години на власт ДУИ треба да помине 4 години во опозиција да се реформира

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Реков и вчера, еве денеска пак ќе повторам, Зибери е само уште еден шпицен кандидат. Истакна денеска Заев во Прилеп.

 

 

„Немаме ништо лично против човекот, но влегувањето во текот на кампањата, во ваквата уцена од страна на ДУИ, нема да му биде од корист ниту нему, ниту на ДУИ. На ДУИ му требаат 4 години поминување во опозиција за да се реформира, после 17 години здраво е за државата да оди во опозиција, а верувам ќе сватат и тие дека е здраво за ДУИ да помине во опозиција за да може да се реформира“, рече Заев прии денешната посета на Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video