Два новозаболени од ковид-19 во Прилеп – еден оздравен

 

Во Општина Прилеп денес има 2 новозаболени од коронавирус, а во изминатите 24 часа има еден оздравен од оваа заразна болест.

 

Со тоа бројот на активни случаи во Општина Прилеп изнесува 21.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.