Два новозаболени од ковид-19 во Прилеп – еден оздравен

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Во Општина Прилеп денес има 2 новозаболени од коронавирус, а во изминатите 24 часа има еден оздравен од оваа заразна болест.

 

Со тоа бројот на активни случаи во Општина Прилеп изнесува 21.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video