Се асфалтира „долната“ улица во Норово

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Продолжува реконструкцијата на патот стопанство – Алданци – Норово со асфалтирање на т.н. „долна“ улица во с. Норово која всушност беше само кал и прашина.

 

Асфалтирањето на оваа улица е дел од реконструкцијата на регионалниот пат стопанство – Алданци – Норово во изведба на Јавното претпријатие за државни патишта и општина Крушево. Сумата за проектот изнесува 20 милиони денари, а истиот е дел од годишната програма за работа на ЈПДП.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video