Двајца новозаболени од коронавирус во Прилеп

 

 

Денеска во општина Прилеп има двајца новозаболени од коронавирус.

 

Бројот на активни случаи изнесува 21, од кои 13 се наоаѓаат на домашно, а 8 на болничко лекување.

 

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 8 лица позитивни на коронавирус.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.