Денеска повторно 4 нови случаи на новозаболени од коронавирус во Прилеп

Во општина Прилеп денеска има 4 случаи на новозаболени од коронавирус, две лица оздравеле од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 22. Од нив, 15 лица се наоѓаат на домашно, а 7 на болничко лекување.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.