ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: СДСМ ветува ветинг на судството, а сите бевме сведок на „трас-трус” судството на Заев и како тој нарачува пресуди

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Талевски денеска застана пред Основниот суд во Прилеп каде само во изминатите 2 месеци се поднесени 3 кривични пријави за директори од неговата партија, кои патем се осомничени за тежок криминал и злоупотреба на службената положба и овластување. Се вели во реакцијата ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп која доаѓа по прес конференцијата на Миле Талевски, кандидат за пратеник од СДСМ во ИЕ 4.

 

„По примерот на неговиот ментор Зоран Заев, Талевски ветува ветинг на судството и проверка на имотната состојба на сите судии и обвинители. Ветува право и правда, а целата јавност беше сведок на „трас-трус” судството на Заев и како тој нарачувал пресуди и се пресметувал со

своите неистомисленици.

 

Сите се виновни, само Заев е невин и најдобар! Ете така размислува и Талевски кој секојдневно повторува се’ што ќе му сервираат од централниот штаб.

 

Го прашуваме Талевски, дали ќе побара истото тоа судство и обвинителство пред кое стои, да ги забрза и истражи сите сомнежи за криминал и злоупотреби кои секојдневно ги презентираме пред јавноста?“, велат од ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video