Мачка спасила маж кој паднал во канал во Јапонија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Во јапонскиот град Тоиома, маж пропаднал во канал, односно се повредил полесно, но неговата несреќа не би била толку необична да не му помогнала мачка, јавуваат јапонските медиуми.

 

Имено, една мачка упорно гледала во каналот за наводнување во кој паднал мажот, па така заинтересираните граѓани застанале да проверат што се случува.

 

Тогаш во каналот гледале тело на маж кое не се поместувало, па го извлекле.

 

Мажот поминал со полесни повреди и гребнатинки, а мачката за тој потфат е наградена со пофалница која и е врачена од  властите на градот.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video