Дурловски: Да го направиме Крушево центар на алтернативниот и адреналинскиот туризам во регионот

 

 

Крушево е една од клучните алки во македонскиот културен и историски континуитет, напиша во својот фејсбук статус Игор Дурловски, носител на листата во изборната единица 5 на коалицијата „За обнова на Македонија“ .

 

„Развојот на потенцијалите на Крушево и нивната презентација ќе бидат силен двигател на македонскиот туризам и сериозен придонес за зајакнување на економијата“, потенцираше Дурловски.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи