Дурловски: Да го направиме Крушево центар на алтернативниот и адреналинскиот туризам во регионот

 

 

Крушево е една од клучните алки во македонскиот културен и историски континуитет, напиша во својот фејсбук статус Игор Дурловски, носител на листата во изборната единица 5 на коалицијата „За обнова на Македонија“ .

 

„Развојот на потенцијалите на Крушево и нивната презентација ќе бидат силен двигател на македонскиот туризам и сериозен придонес за зајакнување на економијата“, потенцираше Дурловски.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.