412 казни за неносење маски

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава се изречени 412 прекршочни казни за неносење лична заштита на лице, соопшти МВР.

 

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за справување со Ковид -19.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи