Повторно огромни бројки: 15 починати и 173 нови случаи на коронавирус во земјава

Facebook
Twitter
Email
Print

 

Во последните 24 часа регистрирани се 173 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1653 тестa.

 

Скопје – 75
Струга – 14
Охрид – 10
Куманово – 9
Тетово – 9
Штип – 8
Гостивар – 7
Дебар – 6
Свети Николе – 6
Прилеп – 6
Кочани – 4
Кичево – 3
Ресен – 3
Велес – 3
Кавадарци – 3
Гевгелија – 2
Струмица – 1
Крушево – 1
Пробиштип – 1
Валандово – 1
Берово – 1

 

Истовремено, 150 пациенти се излекувани, а починаа 15 пациенти позитивни на Ковид-19.

 

Со ова вкупниот број позитивни случаи во земјава достигна 6625. Излекувани се 2784, а починале 319 пациенти.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи