На жител од прилепското село Селце вчера му изгорела шталата, сламата и дел од бавчата

На 02.07.2020 во 08.30 часот бил извршен увид на место викано „Гробо“, атар на с. Селце, прилепско, каде што претходно настанал пожар во штала, сопственост на М.Т.(57) од Прилеп.

 

„Во пожарот изгореле сено и слама, како и дел од шталата, а бил зафатен и дел од бавчата. Пожарот бил изгаснат од екипа на ТППЕ-Прилеп“, информираат од СВР Битола.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи