Прилепчанец излетал со возилото од патот Прилеп-М. Брод, кај селото Мажучиште

На 02.07.2020 на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод, кај с.Мажучиште, патничко возило „фолксваген венто”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Г.Ѓ.(59) од Прилеп, изгубило контрола и излетало од патот.

 

„Притоа со тешки телесни повреди се здобил возачот и  бил пренесен во Градската болница Прилеп за укажување лекарска помош. Увид извршила увидна екипа на ПС Прилеп“, соопштуваат до СВР Битола .

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи