Денеска 5 нови лица заболени од коронавирус во Прилеп, бројот на активни случаи изнесува 53

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 5 случаи на новозаболени од коронавирус.

 

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 53. Од нив, 43 лица се наоѓаат на домашно, а 10 на болничко лекување.

 

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка  Талески“, хоспитализирани се 7 пациенти позитивни на коронавирус.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи