Расте бројот на активни случаи во Прилеп, денес двајца новозаболени

 

 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има два случаја на новозаболени од коронавирус.

 

Бројот на активни случаи изнесува 53, од кои 38 се наоаѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување.

 

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 13 лица позитивни на коронавирус.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат вкупно 82 лица.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи