Во сообраќајна несреќа тешко повреден 10-годишен малолетник од Прилеп

 

На 07.07.2020 во 18.06 во СВР Битола било пријавено дека  се случила сообраќајна незгода на крстосница од ул. ,,Димо Наредникот“ и ул. ,,Сотка Џигиџик“ во Прилеп помеѓу патничко возило „Мазда” со прилепски ознаки, управувано од Н.Г.(52) од Прилеп и велосипед управуван од 10-годишен малолетник.

 

„Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот и бил пренесен во Градска болница Прилеп за укажување лекарска помош. Увид извршила екипа на ПС Прилеп“, велат од СВР Битола.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи