Тројца новозаболени и еден оздравен пациент од ковид-19 во Прилеп

 

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа има тројца новозаболени со коронавирус во Прилеп.

 

Институтот за јавно здравје Скопје пак регистрирал дека има еден оздравен пациент од Прилеп.

 

Со тоа вкупниот број на активни случаи во Прилеп изнесува 55.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи