Денеска 2 новозаболени од Ковид 19 во Прилеп, по еден во Крушево и М. Брод

 

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 2 случаја на заболени од коронавирус, а еден пациент оздравел од заразната болест. По еден новозаболен од Ковид-19 има во општините Крушево и Македонски Брод.

 

Бројот на активни случаи изнесува 59, од кои 44 се наоаѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување.

 

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 14 лица позитивни на коронавирус.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат вкупно 87 лица.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи