Кривична за прилепчанец кој преку „Фејсбук“ се заканувал на полицаец

 

 

ОВР Прилеп до ОЈО Прилеп поднесе кривична пријава против 36 годишно лице од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ по член 144 став 3 од Кривичниот законик.

 

На 07.07.2020 околу 18.00 часот, тој од негов профил на социјалната мрежа „Фејсбук“ упатил закани по животот кон полициски службеник од ОВР Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи