Ристески: После 3 години лаги, рекет, национално понижување и ниту едно реализирано ветување, граѓанитеќе го испратат Заев на црната страна од историјата

Граѓаните на Република Македонија се исправени и чекаат да му пресудат на Зоран Заев и СДСМ. Тоа го забележавме во секоја населба, секое маало и секое населено место кое го посетивме во изминатите 21 ден изборна кампања. После 3 години лаги, рекет, без ниту едно реализирано ветување, граѓаните во среда на 15-ти јули, ќе го испратат Заев на црната страна од историјата на Македонија. Истакна на денешната прес конференција Петар Ристески, кандидат за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во 4 ИЕ.

 

„Доаѓа крајот на 3-годишното обезличување и распродавање на националните интереси, доаѓа крајот на предавничкото и злосторничко здружение кое ја донесе Македонија на работ пред колапс.

 

Заев и неговите послушници ги пакуваат куферите и заминуваат во опозиција, но ќе се соочат и со правдата. Ќе одговараат за сите украдени пари, за сето богатење на грбот на граѓаните и за сите предавства кои и ги нанасоа на Македонија и македонскиот народ.

 

Лажеа за 500 евра плата, лажеа за 100.000 денари плата за лекарите, за 600км нови патишта, не донесоа ниту една нова фабрика и не отворија ниту едно ново работно место. Лажеа дека ќе ги задржат младите тука во Македонија и дека ќе ги вратат оние кои се отселиле.

 

Наместо сето тоа, Заев и СДСМ го променија вековното име на државата, воведоа двојазичност и тргуваат со македонската историја, тргуваат со Гоце Делчев, со Илинден, со сите великани и револуционери кои се бореле за независна и слободна Република Македонија“, рече Ристески.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи