Регулаторна повторно ги поскапи горивата

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Регулаторната комисија за Енергетика се одлучи за ново поскапување на нафтените деривати, а новите цени стануваат на сила на полноќ. Според новата одлука цената на бензинот Еуросупер БС-98 ќе се зголеми за половина денар, додека Еуросупер БС-95 и Еуродизел поскапуваат за еден денар за литар гориво.

 

Со тоа малопродажната цена на Еуросупер БС-98 ќе изнесува 63,50 ден/лит. Малопродажните цени на бензинот Еуросупер БС-95 и на Еуродизел ќе изнесуваат 61,50ден/лит, односно 53,50 ден/лит.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи