Започнува изградба на повеќенаменско игралиште во Алданци

 

 

Во населеното место Алданци започнува изградба на повеќенаменско игралиште.
„Започнува изградба на спортско повеќенаменско игралиште во с. Алданци. Работиме насекаде низ општината и претходно овде реконструиравме улици, чистевме канали, изградивме детско игралиште и друго. Продолжуваме понатаму.“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи