Започнува изградба на повеќенаменско игралиште во Алданци

 

 

Во населеното место Алданци започнува изградба на повеќенаменско игралиште.
„Започнува изградба на спортско повеќенаменско игралиште во с. Алданци. Работиме насекаде низ општината и претходно овде реконструиравме улици, чистевме канали, изградивме детско игралиште и друго. Продолжуваме понатаму.“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.