По вчерашните два, денес уште еден прилепчанец почина како последица на коронавирусот

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, четврток 16-ти јули:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има еден случај на заболен од Ковид-19, а седум лица оздравеле од заразната болест. Како последица на коронавирусот, едно лице почина;

 

  • Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 56. Од нив, 39 лица се наоѓаат на домашно, а 17 на болничко лекување.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи