Прилепчанец фатен со пиштол во близина на гласачко место

 

 

МВР информираше дека вчера во 10:45 часот, М.И. пријавил нарушување најавен ред и мир во Прилеп во дворот на ОУ “Кире Гаврилоски“, каде Џ. П. од Прилеп физички го нападнал Г.Д. од Прилеп.

 

Интервенирано е од полициски службеници од НККР Прилеп, а при прегледот кај лицето  Џ.П  пронајден и одземен бил пиштол марка “ЦЗ“. Се работи на расчистување на случајот, велат од полицијата.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи