Еден новозаболен од ковид-19 во Прилеп, вкупниот број на активни случаи изнесува 57

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, петок 17-ти јули:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп едно лице заболело од коронавирус;

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 57, од кои 41 се наоаѓаат на домашно, а 16 лица на болничко лекување;

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 82 лица.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.