Еден новозаболен од ковид-19 во Прилеп, вкупниот број на активни случаи изнесува 57

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, петок 17-ти јули:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп едно лице заболело од коронавирус;

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 57, од кои 41 се наоаѓаат на домашно, а 16 лица на болничко лекување;

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 82 лица.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи