Денеска во општина Прилеп има 4 случаи на заболени од коронавирус

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, сабота 18-ти јули:

 

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 4 случаи на заболени од коронавирус.

 

  • Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 61. Од нив, 43 лица се наоѓаат на домашно, а 18 на болничко лекување.

 

  • Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 310.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.