Кривична за дилер од Прилеп

 

 

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Т.(50) од Охрид и М.М.(38) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”.

 

При извршен претрес во домот на првопријавениот, каде била затекната второпријавената, полициски службеници пронашле и одзеле опојна дрога кокаин и други предмети со траги од опојна дрога кокаин.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи