Левица ќе поднесе 2.000 приговори до ДИК

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, најавува дека до истекот на рокот неговата партија ќе поднесе 2.000 приговори до Државната изборна комисија.

„До крајот на рокот, денес 19:30 часот, Левица ќе поднесе околу 2.000 писмени приговори до ДИК”, напиша Апасиев на фејсбук.

 

Во 19:30 истече законскиот рок од 48 часа во кој подносителите на кандидатските листи може да поднесат приговори до ДИК за сумирањето на резултатите од изборите.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи