Денеска 1 новозаболен од Ковид 19 во Прилеп, 4-ица оздравени

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп едно лице заболело, а четворица оздравеле од коронавирусот.

 

Бројот на активни случаи изнесува 59, од кои 41 се наоаѓаат на домашно, а 18 лица на болничко лекување.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата е 312. Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 92 лица.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.