Денеска 1 новозаболен од Ковид 19 во Прилеп, 4-ица оздравени

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп едно лице заболело, а четворица оздравеле од коронавирусот.

 

Бројот на активни случаи изнесува 59, од кои 41 се наоаѓаат на домашно, а 18 лица на болничко лекување.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата е 312. Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 92 лица.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи