Интерактивен концерт за деца – „Музичко другарување”, вечерва пред „Марко Цепенков“

 

За прв пат во Прилеп, в понеделник 20.07.2020 од 19.00 часот пред ЦК „Марко Цепенков“, ќе се одржи еден многу поинаков интерактивен концерт за деца  насловен „Музичко другарување”.

 

Концертот е концепиран согласно протоколите за лична заштита. Интеракцијата е од самото место на седење и притоа нема физички контакт.

 

Концертот е создаден од професионални музичари кои ја будат фантазијата низ игра и музика.

 

Едукативен е, опфаќа актеулни теми за чување на здравјето и Бон тон однесувањето, а притоа е и интерактивен. Сето тоа е сублимирано во време траење од 45 минути.Наменет е за деца од 2 до 10 години.

 

Задолжително носење на заштитна маска за време на настанот и почитување на ограничените места/столчиња за присутност!

 

Организаторите ГРУПА ТРИАНГЛ и НУЦК „Марко Цепенков” ве очекуваат на едно поинакво другарување!

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи