4 оздравени пациенти и без новозаболени во Прилеп во последното деноноќие

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, вторник 21 јули:

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема новозаболени од коронавирус, а четворица оздравеле од заразната болест.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 55, од кои 37 се наоаѓаат на домашно, а 18 лица на болничко лекување.

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата е 312.

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 83 лица.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.