4 оздравени пациенти и без новозаболени во Прилеп во последното деноноќие

 

 

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, вторник 21 јули:

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп нема новозаболени од коронавирус, а четворица оздравеле од заразната болест.

 

  • Бројот на активни случаи изнесува 55, од кои 37 се наоаѓаат на домашно, а 18 лица на болничко лекување.

 

  • Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата е 312.

 

  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 83 лица.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи