Грција ги затвора граничните премини „Меџитлија“ и „Стар Дојран“ до 4-ти август

Facebook
Twitter
Email
Print

 

 

Грција ги затвора граничните премини за влез од Македонија преку „Меџитлија“ и „Стар Дојран“. До македонските власти доставено е известување дека премините ќе бидат затворени за патнички и товарен сообраќај од денес на полноќ до вторник (4 август).

 

„Сите патнички и товарни моторни возила што планираат да остварат влез и излез од и во Грција во наведениот период, тоа ќе може да го направат на грчкиот граничен премин „Евзони“, се наведува во соопштението од МВР.

 

Затворањето на граничните премини доаѓа од новите протоколи на грчката влада за заострување на рестриктивните мерки поради ковид-19.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи