Еден нов случај на корона вирус во Прилеп, бројот на активни случаи е 56

Од Центарот за јавно здравје од Прилеп информираат дека денеска во општина Прилеп едно лице заболело од коронавирус.

 

Бројот на активни случаи изнесува 56, од кои 37 се наоаѓаат на домашно, а 19 на болничко лекување.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата е 313.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 83 лица.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи