Еден нов случај на корона вирус во Прилеп, бројот на активни случаи е 56

Од Центарот за јавно здравје од Прилеп информираат дека денеска во општина Прилеп едно лице заболело од коронавирус.

 

Бројот на активни случаи изнесува 56, од кои 37 се наоаѓаат на домашно, а 19 на болничко лекување.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата е 313.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 83 лица.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.