Двајца новозаболени од корона вирус во Прилеп

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп две лица заболеле од коронавирус, а шестмина оздравеле од заразната болест.

 

Бројот на активни случаи изнесува 52, од кои 37 се наоаѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување.

 

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата е 315.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи