Талат Џафери примен на Инфективна клиника со симптоми на ковид-19

Facebook
Twitter
Email
Print

 

Претседателот на Собранието, Талат Џафери бил примен на инфективната клиника, откако покажал одредени симптоми кои асоцирале на ковид-19.

 

Направил тестирање и истиот покажал негативен резултат, па после рутинската контрола на Инфективна, Џафери бил пуштен дома.

 

Талат Џафери на 21 јули изјави дека се тестирал за ковид-19 и дека тестот му е негативен. Во изминатите денови позитивен тест имаа министрите Крешник Бектеши и Арбер Адеми.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи